عوامل تاثیرگذار بسیاری را میتوان در جهت آلودگی آب بیان کرد که میتوانند آب های سطح زمین را تحت تاثیر قرار دهند. این احتمال وجود دارد که شنیده باشید دانشمندان مضرات این نوع آب ها را در سراسر دنیا تایید کرده و به همین جهت تمامی مردم سعی در استفاده دستگاهی دارند که بتواند برایتصفیه آباستفاده شود تا آب سالم و گوارایی برای نوشیدن تولید شود.

برایتصفیه آبدر سطح شهر و کشور با از بین بردن میکروب های موجود در آب از مواد شیمیایی و کلر استفاده میکنند که این کار باعث میشود طعم و بوی بد آب تا حدود کمی از بین رود اما همین کلر موجود در آب میتواند پس از مصرف مداوم منجر به عوامل بیماری زایی همچون انواع بیماری های سرطانی شود.

جالب است بدانید که کلر نه تنها نمیتواند میکروبها و ویروسهای موجود در آب را از بین ببرد بلکه ذرات ریز و درشت موجود در آب را نیز به خوبی از فیلترها عبور نمی دهد و در بسیاری از مواقع شن، ماسه و گل و لای موجود در آب نیز درون آب باقی میماند. حال فکر میکنید بهترین روش برای مصرف این نوع آب چیست؟ اینکه آب را به همان صورت که درون لوله کشی قرار دارد به صورت مستقیم مصرف کرد و کلی بیماری مختلف را به جان خرید و یا اینکه دستگاهی را استفاده کرد که بتواند آلایندگی ها و ذرات ریز و درشت املاح موجود در آب را از بین برده و آبی گوارا و پاک را تولید کند؟ به طور حتم روش دوم بهترین انتخاب است.

آشنایی با انواع تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب دارای انواع مختلفی هستتند که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

  • کتری تصفیه آب:حتما شنیده اید که جوشیدن آب باعث از بین رفتن میکروبهای زنده و برخی از مواد شیمیایی موجود در آب میشود، به همین دلیل کتری تصفیه آب یکی از جمله دستگاه هایی است که میتواند به سادگی تصفیه آب را انجام دهد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این دستگاه نمیتواند جامدات و فات موجود در آب را از بین ببرد.
  • دستگاه فیلتر شن و ماسه:یکی دیگر از روش هایی که در منزل نیز برخی از افراد به جهتتصفیه آباز آن استفاده میکنند ساخت وسیله ای است که البته در حال حاضر بیشتر در کارخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد و آن هم فیلتر شن و ماسه نام دارد. در این روش آب آلوده از سطوحی همچون شن درشت و ماسه عبور میکند و تا حدودی تصفیه میشود. این نوع دستگاه به صورت کلی میتواند جامدات و چسبندگی های آب را تصفیه کند اما قابلیت حذف میکروبها و ویروس های بسیار را ندارد.
  • دستگاهی با فیلتر فیبری:این نوع دستگاه ها دارای فیلترهایی هستند که منافذ بسیار ریزی دارند. برخی از این دستگاه ها قابلیت این را دارند که ذرات بسیار کوچکتر همچون کمتر از یک میکرون را هم از آب جدا کنند. این نوع دستگاه ها میتوانند کدر بودن آب، رسوبات و طعم نامطبوع آب را از بین ببرند اما نمیتوانند ذرات کوچکتر از یک میکرون را تصفیه کرده و علاوه بر کلر و سایر محلولهای موجود در آب نیز با این روش از بین نمیرود.
  • دستگاهی با فیلتر کربن فعال:یکی از دستگاه های عالی به جهتتصفیه آببرای از بین بردن ذرات ریز و درشت آلایندگی ها دستگاهی است که درون آن فیلتر کربن تعریف شده است و میتواند به خوبی مواد شیمیایی موجود در آب را از بین ببرد. با کمک این دستگاه مواد شیمیایی و کلر موجود در آب کاهش پیدا کرده و بوی نامطبوع آب بهبود پیدا میکند و میتواند مواد معدنی موجود در آب را حفظ کند اما در برخی مواقع ممکن است آبی که در اطراف این فیلتر قرار میگیرد نیز به درون آب تصفیه شده بریزد و زمانی که آب برای مدت زمانی راکد باقی بماند امکان رشد باکتری در فضای آن وجود خواهد داشت.
  • دستگاه تصفیه آب با فیلتر اسمز مع:یکی از بهترین انواع دستگاه تصفیه آب روش فیلتر اسمز مع است که به میزان بالا تمامی آلایندگی ها را حذف کرده و آب آلوده به فاضلاب ریخته میشود و آب تصفیه به کمک شیری کوچک از طریق لوله و مخزنی که آب درون آن جمع شده است قابل مصرف است. این دستگاه میتواند به میزان بالا مواد آلاینده و نمک موجود در آب را از بین برده و ذرات ریز و درشت، میکروب و ویروسهای موجود در آب را حذف میکند. اما در برخی مواقع سرعتتصفیه آببا کمک این روش بسیار پایین بوده و تنها به جهت نوشیدن آب قابل استفاده است نه پخت و پز و یا شستشو و غیره.
  • دستگاهی با فیلتر اشعه فرابنفش:این نوع دستگاهها داری یک فیلتر هستند که در واقع از یک لامپ فرابنفش در آن استفاده شده است. آب هنگام عبور از محفظه این دستگاهها با قرار گرفتن در معرض نور میکروبها و ویروسها و به طور کلی موجودات زنده موجود در آب را از بین میبرد. درست است که این فیلتر قابلیت بالا در از بین بردن ویروسها را دارد اما اگر به تنهایی بخواهید از این فیلتر استفاده کنید نمیتواند سرب، کلر و نیترات موجود در آب را حذف کند.

کدام دستگاه تصفیه آب را بخریم؟

در بخش قبل در خصوص برخی از دستگاه هایی که دارای یک فیلتر هستند توضیحاتی را خدمت شما ارائه دادیم اما اگر بخواهید یکدستگاه تصفیه آبمناسب را خریداری کنید باید به طور کلی ترکیبی از تمامی فیلترهای مفیدی باشد که به برخی از آنها در بخش بالا اشاره شد.

یک دستگاه تصفیه آب مناسب باید دارای 6 الی 8 فیلتر باشد به گونه ای که زمان تصفیه آب، آب باید از تمامی فیلترهای آن عبور کرده و در هر قسمت آلودگی هایی از آن با کمک فیلترها حذف شود تا بتوان تضمین کرد که آب تولید شده سالم و بدون آلودگی است.

دستگاه تصفیه آب به روش اسمز مع RO یکی از بهترین نوع دستگاه های تصفیه آب به شمار میرود که دارای تمامی فیلترهای لازم که برخی از آنها همچون فیلتر کربن فعال و فیلتر اسمز مع است درون آن وجود دارد و در کنار این فیلترها دارای فیلترهایی همچون فیلتر الیافی، فیلتر پست کربن، فیلتر مواد معدنی و فیلتر قلیایی به جهت تصفیه آبی بهتر و گواراتر است. زمان خریددستگاه تصفیه آبعلاوه بر توجه به تعداد فیلترها به وجود فیلتر اسمز مع و پمپ دستگاه توجه ویژه ای داشته باشید.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,تصفیه ,فیلتر ,دستگاه ,موجود ,روش ,در آب ,موجود در ,آب را ,از بین ,تصفیه آب ,مواد شیمیایی موجود

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bracemolun harmonicnasym afsone shaarzhdotir bagheluxeariana cusdacanrupt faslekhazanl chibekharim sunexpay riaziyaghoobi