امروزه با توجه به رشد جمعیت و افزایش آلودگی ها در سطح شهر و در بخشهای صنعتی، آب و خاک و غیره کیفیت آب آشامیدنی نیز به طبع کاهش پیدا کرده و استفاده از آن میتواند در صورت آلوده بودن منجر به مسمویت و در نوع حاد به انواع بیماریهای سرطانزا، قلبی و پوستی منجر شود.

نوشیدن آب سالم نیاز بدن بوده و تمامی افراد باید به جهت رفع این نیاز از آب آشامیدنی و گوارایی استفاده کنند که بتواند در جهت سلامت بدن مورد استفاده قرار گیرد و مواد معدنی موجود برای بدن را تامین کند. برای این منظور تهیهدستگاه تصفیه آبمیتواند به عنوان یک نیاز اساسی برای منازل و انواع مشاغل باشد.

دستگاه تصفیه آبدر صورت خریداری شدن باید دارای فیلترهای چند مرحله ای باشد که بتواند آب را به خوبی تصفیه کرده و آن را در اختیار افراد قرار دهد. فرقی نمیکند که مصرف آب را به جهت مصارف خانگی لازم دارید و یا مشاغل صنعتی، در هر صورت باید ازدستگاه تصفیه آبدر هر دو مورد استفاده شود.

وم استفاده از دستگاه تصفیه آب در مصارف خانگی

سلامت آب نوشیدنی برای بدن امری ضروری است و آب لوله کشی عموما در مسیر پر از آلودگی قرار دارند و مصرف آن به طور مستقیم برای سلامت بدن توصیه نمیشود. دستگاه تصفیه آب با داشتن فیلتراسیون مهم باید در تمامی منازل وجود داشته باشد در غیر این صورت سلامت بدن مورد تهدید قرار میگیرد.

اگر منزل شما قدیمی است به احتمال زیاد سیستم لوله کشی انجام شده نیز درون این ساختمان قدیمی خواهد بود و به طور حتم دارای میزانی آب آلوده است. اگر هم محل ست شما در نزدیکی پایگاه های نظامی و یا آتش نشانی قرار داشته باشد و آب لوله کشی شما از این مناطق عبور کرده باشد به احتمال زیاد ناخالصی آب در این شرایط بیشتر خواهد بود. بهترین راه در این شرایط رفع این مشکل بوده و در این وضعیت اولین کاری که باید انجام شود استفاده از دو دستگاه به جهتتصفیه آباست.

دستگاه اول به طور کلی باید به گونه ای باشد که در زمان ورود آب به ساختمان به میزان چشمگیری ناخالصی های موجود در آب را از بین برده و دیگری برای مصارف خانگی هر خانواده است که باید در آشپزخانه هر منزل قرار گیرد. وجود تصفیه اولیه برای منازلی توصیه میشود که میدانند آب منطقه ای که درون آن زندگی میکنند ناخالصی داشته و آلودگی آن بالاست در این صورت آب به میزان قابل قبولی زمان ورود به ساختمان تصفیه شده و سپس در اختیار خانوارها قرار گرفته و هر منزل نیز بر حسب نیاز ازدستگاه تصفیه آب خانگیاستفاده میکند.

وم استفاده از دستگاه تصفیه آب در صنعت

تصفیه کردن آب علاوه بر منازل برای تولیدات صنعتی نیز تاثیر به سزایی دارد. شیرین کردن آب و حذف نمک های موجود در آب شور یکی از کارهای اساسی است که دستگاه های تصفیه آب صنعتی انجام میدهند. مصارف صنعتی شامل انواع کارخانه ها، آزمایشگاه ها، صنایع آرایش و بهداشتی، مراکز دیالیز، گلخانه ها، پرورش دام و طیور و غیره را شامل میشود. حال تصور کنید زمانی که از آب شور برای تولید گل و گیاه و یا پرورش دام و طیور استفاده شود چه اتفاقی رخ میدهد؟

از آنجایی که آب اکثر مناطق کشور شور است به همین دلیل زمان آبیاری گلخانه ها و یا تغذیه دام و طیور کیفیت این محصولات به شدت پایین می آید و در برخی مواقع ممکن است دام و طیور دچار مریضی شده و یا گلخانه هایی که میوه ها و گلها را پرورش می دهند دچار کمبود محصولات شوند.

برای جلوگیری از این امر بهترین راه استفاده ازدستگاه تصفیه آباست که روش مفید به کار رفته برای این مشاغل و اقتصادی ترین نوع آن استفاده از روش اسمز مع بوده که میتواند به خوبی ناخالصی آب را از بین برده و در جهت تصفیه هر چه بیشتر آب عمل کند.

دستگاه تصفیه آب چه کاری انجام میدهد؟

حال که در خصوص وم استفاده ازدستگاه تصفیه آبدر موارد مختلف اشاره کردیم در این بخش در خصوص کارایی این دستگاه ها صحبت میکنیم تا بدانید دستگاه تصفیه آب چه کاری انجام میدهد که وم آن برای تمامی مصارف توصیه شده است.

به طور کلی دستگاه های تصفیه آب متناسب با کاربردهای مختلف دارای بخشهای اساسی زیر هستند:

  • از بین بردن رسوبات:وجود رسوبات در آب میتواند طعم آب را عوض کند به همین دلیل یکی از مهمترین بخشهایدستگاه تصفیه آباز بین بردن آلایندگی ها و آلودگی هایی همچون گل و لای، شن و ماسه، خاک و غیره است.
  • کاهش چشمگیر کلر:بیشتر شرکت های آب و فاضلاب به جهت از بین بردن باکتریها از کلر استفاده میکنند زیرا قیمت آن به صرفه بوده و در جهت کاهش ویروسها موثر است اما با وجود اینکه این مواد ضد عفونی کننده خوبی هستند در مقابل نیز میتوانند طعم و مزه آب را تغییر دهند. به همین دلیل یکی از بخشهای دیگر دستگاه های تصفیه شامل از بین بردن کلرهای موجود در آب است.
  • از بین بردن سرب:حتما میدانید که زمان مصرف سرب به صورت خوراکی به عنوان مادهای سمی و کشنده به حساب می آید و به دلیل از بین بردن موجودات زنده موجود در آب از آن استفاده میشود. حال این رسوبات زمان عبور از لوله کشی ها میتواند آب آشامیدنی را آلوده کند. به این منظور فیلتری به جهت حذف رسوبات ریز و درشت در دستگاه های تصفیه آب تعبیه شده است.
  • کاهش مواد معدنی:مواد معدنی همچون آهن، کلسیم و منیزیم برای بدن ضروری است اما وجود آن درون آب میتواند علاوه بر طعم دهی به آب در هنگام شستن ظروف نیز بخشی از ظروف را از بین برده و یا حتی هنگام شستن صورت با این نوع آب امکان ایجاد لک بر روی دست و صورت نیز وجود دارد.
  • حذف مواد شیمیایی:مواد شیمیایی موجود در آب و آفتکش هایی که به جهت از بین بردن ویروسها درون آب استفاده میشود با کمکدستگاه تصفیه آببه راحتی از بین میرود.
  • از بین بردن پاتوژنها:به عوامل بیماریزا به اصطلاح پاتوژن میگویند که یکی از عوامل آلودگی آب به شمار میروند و باید قبل از مصرف از آب پاک شوند تا سلامت انسان را به خطر نیاندازد.

همانطور که ملاحظه فرمودید آب لوله کشی دارای آلودگی بسیار است که در بالا به برخی از آنها اشاره شد، حال به جهت جلوگیری از ورود این مواد به بدن باید ازدستگاه تصفیه آبمناسب استفاده کرد که بتواند به خوبی آب را تصفیه کند.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,تصفیه ,استفاده ,دستگاه ,جهت ,های ,از بین ,تصفیه آب ,بین بردن ,آب را ,دستگاه تصفیه ,استفاده ازدستگاه تصفیه ,باید ازدستگاه تصفیه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
afzzagroup shaghayeghtc radiator7 digitalbranding pikasohonareti almisaq nikan10 misctosapduck