در حال حاضر محققان و افرادی که در زمینه های مختلف تحقیقات لازم را انجام میدهند در خصوص مزیت هایدستگاه تصفیه آبنیز صحبتهایی داشته اند اما آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که نظر اساتید طب سنتی در این زمینه چیست؟

دکترها و متخصصین حال حاضر استفاده ازدستگاه تصفیه آبرا بدون مشکل بیان کرده اند و اشاره کردند در صورت استاندارد بودن دستگاه تصفیه آب مصرف این نوع آب مشکلی برای بدن ایجاد نمیکند اما آیا اساتید طب سنتی نیز در این زمینه با دکترهای نوین موافق هستند؟ ما در این مطلب میخواهیم در خصوص نظر اساتید برجسته در زمینه طب سنتی جهت مصرف آب تصفیه توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم تا با گفته این بزرگان آشنا شوید.

در طب سنتی اشاره شده است که نوشیدن آب جزو یکی از سه عامل اصلی در جهت سلامت بدن است و هر چه آب آشامیدنی دارای سلامت بیشتری باشد این میزان تاثیرگذاری میتواند برای بدن موثرتر واقع شده و از بیماریهای بسیاری همچون مشکلات قلبی، گوارشی، پوستی و غیره جلوگیری کند.

نظر اساتید طب سنتی در خصوص آب تصفیه شده چیست؟

یکی از اساتید طب سنتی در مورد آب آشامیدنی سالم گفته است: ldquo;آب لوله کشی که اصطلاحا به آن آب آشامیدنی گفته میشود دو مشکل اصلی دارد که این دو عامل میتواند برای سلامت بدن مضر واقع شود.rdquo;

این دو عامل مرکب از موارد زیر است:

  • وجود سرب:همه ما میدانیم که آب لوله کشی در حال حاضر به دلیل لوله کشی های انجام شده در سطح شهر و کشور، در هنگام رد شدن آب از این لوله ها به دلیل وجود زنگ زدگی در لوله ها و موارد دیگر با سرب همراه خواهد بود که همین امر میتواند منجر به بیماریهای بسیاری در بدن شود که سلامت انسان را به خطر میاندازد.
  • وجود کلر:مورد بعدی که در طب سنتی به آن اشاره شده است وجود کلر در آب است. کلر یکی از مواد مضر برای بدن به شمار میرود که میتواند خساراتی را برای بدن و پوست به همراه آورد. آب لوله کشی به دلیل کلر بسیاری که به جهت از بین بردن بو و طعم نامطبوع به آب اضافه میشود میتواند در هنگام آشامیدن برای بدن مضر واقع شود.

طبق موارد گفته شده توسط یکی از اساتید در زمینه طب سنتی میتوان این نتیجه را گرفت از آنجایی کهدستگاه تصفیه آبمیتواند سرب و کلر موجود در آب را از بین ببرد به همین دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب و به طور کلیتصفیه آببه صورت استاندارد میتواند برای بدن مفید واقع شود.

بهترین آب جهت نوشیدن از نظر طب سنتی کدام است؟

در طب سنتی اشاره شده است که بهترین آب برای نوشیدن آبی است که سختی نداشته باشد یعنی درون آن املاح و مواد مضره وجود نداشته باشد و به اصطلاح آبی باشد که سبک و به دور از سختی باشد. حال این آب که به آن آب سبک گفته میشود باید قابلیت سرعت بالا در جوشیدن و یا یخ بستن در دمای سرد را داشته باشد.

طی تحقیقاتی که در خصوص دستگاه های تصفیه آب به صورت استاندارد انجام شده تشخیص داده شده است که آب تصفیه شده به دلیل از بین بردن سختی آب و حذف املاح پس از تصفیه به سرعت درون کتری به جوش آمده و یا با سرعت بسیار بیشتری نسبت به آبی که دارای سختی است درون یخچال یخ میزند.

از بین رفتن سختیهای آب لوله کشی با کمک دستگاه تصفیه آب نیز به این دلیل بوده است که مواد اضافی و املاحی که درون آب سخت وجود دارد پس از تصفیه شدن از بین میرود و تنها مولکول های آب درون آن باقی میماند که در این صورت با سرعت بالاتری گرما و سرما را به خود جذب میکند.

چرا نوشیدن آب تصفیه در طب سنتی تجویز شده است؟

زمانی که به هر دلیل به دکترای طب سنتی مراجعه میکنید اولین موردی که به آن توجه ویژهای دارند و در خصوص آن سوال میپرسند تغذیه مناسب و نوشیدن آب سالم است. زمانی که این دو مورد را رعایت کنید احتیاجی به دکتر نخواهید داشت اما وقتی به دکتر مراجعه میکنید قطعا در یکی از این دو مورد برای شما مشکلی ایجاد شده است.

بیشتر اساتید در زمینه طب سنتی در هنگام مراجعه بیمار و معاینه افراد در خصوص بیماریهای مختلفی که در زمان مصرف آب آشامیدنی ناسالم ایجاد میشود توضیحاتی را خدمت شما ارائه میدهند و در نهایت نیز به شما تجویز میکنند که آبی سالم، پاک و به دور از آلودگی مصرف کنید.

پزشکهای سنتی در خصوص دستگاه های تصفیه آب نظری موافق داشته و خرید آن را برای افراد منع نمی کنند تنها این نکته را یادآور میشوند که باید دستگاه مناسبی را خریداری کرد که در کنار حذف مواد مضر بتواند مواد مفید و مناسب برای بدن را نیز به آب تصفیه شده اضافه کند تا در هنگام مصرف املاح معدنی همچون کلسیم و منیزیم جذب بدنتان شود.

نوشیدن آب معدنی در طب سنتی تایید شده است یا خیر؟

اگر زمان معاینه در خصوص مصرف آب معدنی از دکترای طب سنتی سوال بپرسید در یک کلمه مصرف آن را تجویز نخواهند کرد. دکترای طب سنتی در این خصوص میگویند به دلیل ذخیره شدن این نوع آب در بطری های پلاستیکی و قرارگیری آنها در معرض سرما و گرما، آب موجود درون این بطری ها پس از گذشت مدت زمانی به دلیل برخورد داشتن با پلاستیک دچار تغییر رنگ شده و طعم و مزه آن تغییر پیدا خواهد کرد.

البته به این مورد هم اشاره میکنند که در برخی مواقع نیز برای جلوگیری از این امر به آب معدنی مواد شیمیایی و نگه دارنده اضافه میکنند که منجر به تغییر طعم و مزه آب نشود. وجود همین مواد شیمیایی درون آب میتواند برای بدن مضر واقع شود و به همین دلیل مصرف آن را به افراد توصیه نمیکنند.

پزشکان طب سنتی به جای مصرف آب معدنی و هزینه گزافی که برای خرید هر بطری آب معدنی صرف میشود استفاده ازدستگاه تصفیه آببه صورت استاندارد را توصیه میکنند که دارای فیلتر املاح معدنی باشد و بتواند پس ازتصفیه آبمواد معدنی مناسب برای بدن را به آب اضافه کند تا هنگام نوشیدن مواد مفید آن جذب بدن شود.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,سنتی ,طب ,تصفیه ,دلیل ,خصوص ,طب سنتی ,برای بدن ,در خصوص ,که در ,است که ,استفاده ازدستگاه تصفیه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
digigoshi duyuw1 tureturky paradiseknow01 drsojodii blockchainirc naruproductbb e-n-t personscrap pyeraivacont