طبق تحقیقات مختلفی که در اکثر کشورهای جهان انجام شده است، آب لوله کشی منازل در اکثر مناطق دارای آلایندگی بوده که در این صورت مصرف آن برای سلامت بدن مناسب نخواهد بود و میتواند خطرات بسیاری را برای انسان به همراه داشته باشد. در کنار این تحقیقات برخی از افراد نیز معتقد هستند که استفاده ازدستگاه تصفیه آبو به طور کلی آب تصفیه شده با این روش میتواند برای سلامت انسان مضر واقع شود. ما در این مطلب میخواهیم در خصوص خواصتصفیه آبو دلیل اینکه میگویند تصفیه آب مضر است توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم.

برخی از محققان به این دلیل میگویند تصفیه آب مفید است که در هنگام تصفیه آب کلر، مواد شیمیایی، باکتری و ویروسهای موجود در آب از بین میرود و در نهایت نیز بو و طعم نامطلوب موجود در آب حذف میشود. در مقابل مضرات استفاده از این دستگاه را به دلیل حذف تمامی مواد معدنی و مفید برای بدن میگویند که برخی از این دستگاهها به دلیل غیر استاندارد بودن آب را به خوبی تصفیه نکرده و یا مواد معدنی مناسب برای بدن را نیز از بین میبرند. در بخشهای بعد بیشتر در خصوص فواید و مضرات استفاده ازدستگاه تصفیه آبتوضیحاتی را خدمت شما ارائه میدهیم.

معرفی خواص آب به صورت تصفیه شده

محققانی که سلامت انسان را با نوشیدن آب تصفیه شده تضمین میکنند بر این عقیده پایبند هستند که آب تصفیه شده میتواند سلامتی را برای قسمتهای مختلف بدن همچون پوست، دستگاه گوارش و سایر فعالیت های بدن فراهم آورد که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

  • مصرف آب نوشیدنی سالم میتواند انرژی و شادابی افراد را در طول روز تضمین کند.
  • آب آشامیدنی تصفیه شده به دلیل حذف مواد آلاینده میتواند انجام تمرینات ورزشی را بهبود ببخشد.
  • مصرف آب آشامیدنی سالم موجب تقویت دستگاه گوارش میشود و میتواند به هضم بهتر غذاها کمک کند.
  • طی برخی از تحقیقات، مصرف آب تصفیه برای افراد دیابتی نیز موثر واقع شده و میتواند به کاهش قند خون انسان کمک کند.
  • علاوه بر فواید آب آشامیدنی برای قسمتهای مختلف بدن میتوان به داشتن پوستی با طراوت و شاداب تر نیز اشاره کرد.
  • استفاده از آب تصفیه شده میتواند در عواملی همچون جذب پروتئین بیشتر در بدن موثر واقع شود و به همین دلیل در باشگاههای بدنسازی از این دستگاه استفاده میشود.
  • مصرف آب آشامیدنی میتواند در جهت کاهش وزن افراد تاثیرگذار باشد.
  • استفاده از دستگاه تصفیه آب میتواند از خرید آب معدنی به صورت هر روزه جلوگیری کرده و در این صورت در کاهش هزینه ها نیز موثر واقع میشود.
  • دفع سموم بدن با کمک آب تصفیه شده با سرعت بیشتری انجام میشود و از بیماریهای سرطان زا جلوگیری میکند.

همانطور که ملاحظه فرمودید آب تصفیه شده میتواند به میزان بالایی از ورود مواد مضر به بدن جلوگیری کند و به همین دلیل میتوان اشاره کرد که فواید و خواص آب تصفیه شده برای بدن بسیار بالا بوده و میتواند در جهت تندرستی و سلامت هر چه بیشتر بدن مورد استفاده قرار گیرد.

چرا میگویند مصرف آب تصفیه مضر است؟

با توجه به فواید گفته شده حال سوال اینجاست که چرا برخی از محققین میگوینددستگاه تصفیه آبو مصرف آبی که با کمک این دستگاهها تصفیه میشود مضر است؟ پیشتر اشاره شد که دستگاههای غیر استاندارد نمیتوانند به درستی آب را تصفیه کنند، حال برخی از این دستگاهها علاوه بر اینکه نمیتوانند مواد مضر و شیمیایی را از آب حذف کنند، در بسیاری از مواقع خود این دستگاهها نیز عاملی به جهت تولید مواد شیمیایی شناخته میشوند.

تصفیه آب

برخی از دستگاه های تصفیه آب غیراستاندارد نیز علاوه بر از بین بردن مواد مضر میتوانند مواد مفید موجود در آب همچون مواد معدنی، منیزیم و کلسیم موجود در آب را از بین ببرند که در این صورت آب آشامیدنی هیچ گونه ارزشی برای نوشیدن نخواهد داشت و با نوشیدن آن هیچ مزیتی جذب بدن نمیشود در حالی که نوشیدن آب سالم میتواند از بیماریهای بسیار جلوگیری کند.

بعضی از این دستگاه های تصفیه آب نیاز به تعمیر دارند و برخی از آنها نیز باید تعویض فیلتر داشته باشند و فیلترهای مواد معدنی را به دستگاه اضافه کنند. در این صورت زمان تصفیه و حذف املاح در مرحله آخر مواد معدنی مورد نیاز برای بدن به آب اضافه و حل میشود و پس از مصرف کلسیم و منزیم و سایر مواد معدنی موجود برای بدن تامین میشود.

دستگاه تصفیه آب بخریم یا نه؟

اولین سوالی که برخی از افراد پس از آشنایی با فواید و مضرات دستگاه تصفیه میپرسند این است که بالاخره با این اوصاف بایددستگاه تصفیه آبرا بخریم یا نه؟ پاسخ به این سوال کاملا واضح است. اگر قصد دارید هزینه کمی به جهت خرید دستگاه تصفیه آب صرف کنید به طور حتم نباید انتظار یک دستگاه مناسب را داشته باشید بنابراین اگر در فکر تهیه دستگاه تصفیه آب هستید باید علاوه بر شنیده های منفی به شنیده های مثبت هم توجه داشته باشید.

ما در این مطلب خدمت شما عرض کردیم که خواصتصفیه آبو نوشیدن آبی که توسط دستگاه های تصفیه آب به صورت استاندارد تهیه میشود به طور حتم دارای مزیت است و میتواند برای بدن مفید واقع شود. در مقابل دستگاهی که قیمت پایینی داشته باشد به احتمال زیاد دارای نقصان بوده و یا از فیلترهای بی کیفیت درون آن استفاده شده و به درستی تنظیم نشده که در این صورت عملکرد مطلوبی نخواهد داشت.

پس از تمامی توضیحات ارائه شده اگر قصد خریددستگاه تصفیه آبرا دارید باید در وهله اول در خصوص دستگاه مورد نظر تحقیقات لازم را انجام داده و پس از انتخاب دستگاه و آگاهی از فواید دستگاه اجازه دهید که یک فرد آگاه به این امر در خصوص نصب آن اقدام کند. زمانی که بر حسب نا آگاهی از قسمتهای مختلف دستگاه تصمیم به نصب آن بگیرید ممکن است قطعات وصل شده به صورت اشتباه متصل شوند که در این صورت میتواند علاوه بر آسیب به دستگاه، در مورد سلامت آب تصفیه شدهای که تولید میشود نیز احتمال وجود داشته باشد که در این صورت مواد لازم برای بدن تامین نمیشود و مصرف آن نیز نه تنها مفید نخواهد بود بلکه مضر هم واقع میشود.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,تصفیه ,دستگاه ,میتواند ,مواد ,صورت ,تصفیه آب ,آب تصفیه ,برخی از ,تصفیه شده ,در این ,برای قسمتهای مختلف ,استفاده ازدستگاه تصفیه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
slmziba01 c24 teefipisad shamimelyas permit metalsazh anvaehemoroid dldss biopics-qazvin-movie ebaranc