سوالی که ممکن است خیلی از خانواده ها در خصوص نوزادان خود بپرسند این است که آب تصفیه شده برای سلامت نوزادشان خوب است یا خیر؟ همانطور که میدانید آب لوله کشی شده دارای ناخالصی بوده و به دلیل پیمودن مسیر طولانی به جهت لوله کشیها، آبها در مسیری قرار میگیرند که در معرض باکتری، ویروس و سایر مواد آلاینده هستند و اگر بخواهید بدون تصفیه شدن آن را بنوشید پس از گذشت مدت زمانی با مسمویتها و بیماریهای جدیتری روبرو خواهید شد.

حال تصور کنید نوزادی که دارای جسمی ظریف بوده و سیستم های گوارشی بسیار حساسی دارد پس از نوشیدن این آب ناخالص چه اتفاقی برایش رخ میدهد؟ به همین منظور اگر دارای یک نوزاد هستید و به سلامت وی اهمیت بسیاری می دهیدخرید دستگاه تصفیه آباستاندارد میتواند یک راه حل بسیار کمک کننده برای شما باشد.

دستگاه تصفیه آببه دلیل حذف باکتریها و ویروسهای خطرناک از آب میتواند آب سالم و به دور از آلودگی و آلایندگی را برای مصرف نوزادان فراهم آورد که با مصرف آب سالم و گوارا سلامت و ایمنی بدن نوزادان بالا رفته و در این صورت از بیماریهای خطرناک نیز در امان خواهند ماند.

جوشاندن آب به جهت تصفیه برای مصرف نوزادان مناسب است؟

برخی از افراد فکر میکنند جوشاندن آب میتواند آلودگی های موجود در آب را به طور کامل حذف کند البته این باور تا حدودی درست است زیرا جوشاندن آب میتواند برخی از باکتری و ویروسهای زنده را از بین ببرد اما آیا سایر املاح و مواد شیمیایی همچون کلر را نیز از بین میبرد؟ پاسخ به این سوال خیر است، در حال حاضر به دلیل افزایش آلودگیها در سطح شهر و آبهای جاری دیگر نمیتوان به مانند چندین سال گذشته این انتظار را داشت که جوشاندن آب میتواند آن را به آب قابل مصرف تبدیل کند!

محققان اعلام کردهاند جوشاندن آب تنها میتواند برخی از ویروس ها و میکروب های زنده موجود در آب را از بین ببرد اما نمیتواند به طور کلی ناخالصی هایی همچون نیترات، کلر و سایر میکروبهای دیگر را از بین ببرد. به همین دلیل اگر قصد دارید برای از بین بردن میکروب آب را بجوشانید لازم است بدانید که در این صورت نه تنها آب تصفیه نمیشود بلکه این کار باعث غلظت بیشتر آب به دلیل وجود املاح موجود در آب نیز خواهد شد.

حال که این موضوع را برای شما تشریح کردیم حتما متوجه شدید که زمان درست کردن شیرخشک و یا تهیه سایر مواد غذایی برای نوزادان نمیتوانید با جوشاندن آب خیالتان راحت باشد که میکروبها و املاح مضر موجود در آن از بین میرود و میتوانید بدون هیچ مشکل شیر خشک نوزاد خود را تهیه کنید. برای این منظور بهترین راه استفاده ازدستگاه تصفیه آباستاندارد به جهت تغذیهای سالم و به دور از بیماری برای کودک است.

فواید آب تصفیه شده برای نوزادان

مصرف آب تصفیه شده برای انسان امری ضروری است حال تصور کنید نوزادان که دارای معده و دستگاه گوارش حساسی هستند پس از مصرف آب تصفیه شده چه اتفاقی برایشان رخ میدهد. در این بخش به برخی از فواید تصفیه آب جهت مصرف نوزادان اشاراتی خواهیم داشت.

  • وجود مواد معدنی:آب سالم دارای مواد معدنی مفید برای بدن است به همین دلیل مصرف آن برای سلامت نوزادان ضروری است اما از آنجایی که ذائقه نوزادان حساس است به همین دلیل باید آب تصفیه شده به صورت استاندارد را نیز جوشاند و سپس آن را به مقدار کم به خورد نوزاد داد.
  • افزایش هوش نوزادان:طی تحقیقاتی که توسط دانشمندان انجام شده است منگنز موجود در آب میتواند به افزایش هوش نوزادان کمک کرده و در این صورت ضریب هوشی نوزادان و کودکان بالا خواهد رفت.
  • جلوگیری از بیماریهای خطرناک همچون سنگ کلیه:شاید برخی از افراد فکر کنند که سنگ کلیه تنها برای افراد بزرگسال اتفاق میافتد اما خطر مبتلا شدن کودکان زیر 2 سال به سنگ کلیه بسیار شایعتر بوده و به دلیل رشد سریع کودکانی که زیر 2 سال هستند مکانیزم بدن آنها بالا بوده و نیاز آنها به مصرف آب سالم بسیار حیاتی تر است. در صورتی که مصرف آب در این سنین پایین باشد احتمال چسبندگی مواد اسیدی به درون ادرار وجود داشته که در نهایت به سنگ کلیه منجر خواهد شد.
  • حفظ سلامت عضلات بدن:سلامت عضلات کودکان در نوزادی و کودکی امری بسیار مهم و حیاتی است زیرا اهمیت به سلامت کودکان باید از سنین پایین شروع شود تا نوزاد و کودک بتواند در بزرگسالی تندرست و سالم باشد. مصرف آب سالم و گوارا میتواند به حفظ سلامتی عضلات و استخوانها کمک کرده و به دلیل کلسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی که در آب سالم وجود دارد این نیاز به درستی در کودکان رفع میشود.

آیا مصرف آب معدنی برای نوزادان توصیه میشود؟

آب معدنی به دلیل قرارگیری در بسته بندی های پلاستیکی و قرار گرفتن آنها در معرض هوای سرد و گرم، مناسب برای استفاده نوزادان نخواهد بود. کودک به دلیل سیستم ایمنی ضعیفی که دارد زمانی که آب آلوده مصرف کند دچار تهوع و یا اسهال و به طور کلی مسمویت خواهد شد به همین دلیل باید به تغذیه نوزادان توجه ویژهای داشت.

هر نوع آب حتی آب مقطر و آب تصفیه شده را نباید به صورت مستقیم به نوزاد خوراند. در برخی مواقع به دلیل آنکه آب مقطر املاح معدنی ندارد استفاده از آن برای نوزادان امری صحیح نخواهد بود. برخی از دستگاه های تصفیه آب نیز علاوه بر مضرات موجود در آب میتوانند فواید آن را نیز از بین ببرند که در این صورت آب تصفیه شده با این دستگاه ها نیز جهت مصرف نوزادان مناسب نخواهد بود.

نوزادان در سنین بسیار حساسی هستند و بدنی به مراتب حساستر از بزرگسالان دارند به همین دلیل باید در این سنین کم تمامی نیازهای بدن همچون آهن، کلسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی لازم برای بدن آنها را به خوبی فراهم کرد زیرا همین تغذیه در سنین پایین میتواند موجب داشتن بدنی سالم در بزرگسالی شود.

تهیه دستگاه تصفیه آب یک نیاز برای تمامی اعضای خانواده از کوچکترین عضو خانواده که یک نوزاد است تا بزرگترین فرد خانواده که پدر خانواده است خواهد بود. به همین جهت باید در زمینه تغذیه و نوشیدن صحیح آب آشامیدنی تلاش کرده و دستگاهی مناسب را به جهتتصفیه آبتهیه کرد که بتواند علاوه بر حذف آلایندگی های آب در مقابل مواد معدنی مورد نیاز برای بدن را فراهم آورد تا بدن با کمبود مواد معدنی ضروری مواجه نشود.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,نوزادان ,تصفیه ,مصرف ,دلیل ,مواد ,آب تصفیه ,تصفیه شده ,مصرف آب ,به دلیل ,به همین ,مصرف نوزادان مناسب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
tidesomog tala1398 aboutanimals rexsum piscesman decorasioneman imezbuhe mimbrand2020 mikhakplusl asemanhkavir