به طور حتم بادستگاه تصفیه آبآشنایی داشته و یا در منزل خود از آن استفاده میکنید. اما آیا میدانید مهمترین بخش های دستگاه تصفیه آب چه هستند و چه کارهایی انجام میدهند؟ اصلا میدانید هر یک از این بخش ها دارای فعالیت هایی به خصوص هستند و در صورت خرابی هر یک از بخش ها باید در جهت تعمیر آن برآمده تا مشکلی بر روی آب آشامیدنی ایجاد نشود.

فیلتر دستگاه تصفیه آب

در این بخش میخواهیم در خصوص مهمترین قسمت هایدستگاه تصفیه آبتوضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم تا به اهمیت وجودی هر یک از این بخشها آشنا شوید. مهمترین بخش دستگاه های تصفیه آب بخش فیلترهای آن است. در حالت کلی زمانی کهدستگاه تصفیه آبخریداری شده از نوع اسمز مع باشد میتوانید مطمئن شوید آب نوشیدنی که توسط این نوع دستگاه تصفیه میشود از کیفیت بالایی برخوردار است.

البته ذکر این نکته لازم و ضروری است، در صورتی کهدستگاه تصفیه آبمورد نظر دارای فیلترهای بسیار باشد اما فیلتر ممبران را نداشته باشد در این صورت نمیتوان این روشتصفیه آبرا بهترین روش عنوان کرد. در حالت کلی دو روش برایتصفیه آبوجود دارد: روش فیلترینگ و روش اسمز مع، که روش دوم بهترین نوعتصفیه آباست.

آشنایی با اهمیت فیلتر دستگاه تصفیه آب

افراد برای آنکه به بیماریهای مختلف به جهت مصرف آب آلوده دچار نشوند راغب به خریددستگاه تصفیه آبمیشوند تا مشکلی در سلامتی خود و خانواده شان ایجاد نشود. حال تصور کنید پس از تهیه این دستگاه و استفاده از آن بعد از گذشت چند ماه یکی از فیلترهای موجود در این دستگاه دچار خرابی شود در این صورت چه اتفاقی میافتد؟

زمانی که یکی از فیلترها به دلیل خرابی و جرم گیری نتواند کار خود را به درستی انجام دهد به طور حتم علاوه بر خراب کردن قطعات دیگر میتواند از کیفیت آب تصفیه شده بکاهد که در این صورت مسمویت و مریضی را برای انسان به همراه خواهد آورد. حال بهترین راه حل برای جلوگیری از این مشکل چیست؟

به طور حتم تعویض به موقع فیلترهای خراب شده میتواند از تمامی این مسائل و مشکلات جلوگیری کرده و علاوه بر خسارت مالی بر خسارت جانی نیز فائق آید. پس یادتان باشد در صورتی که متوجه شدیددستگاه تصفیه آببه درستی کار نمیکند و یا کیفیت آب تصفیه شده پایین است بنابراین متوجه میشوید مشکلی در یکی از فیلترهای تصفیه ایجاد شده است.

انواع فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه آب

در این بخش فیلترهای موجود دردستگاه تصفیه آبرا جهت آشنایی بیشتر برای شما نام برده و اهمیت عملکرد صحیح آن را توضیح میدهیم:

  • فیلتر الیافی یا فیلتر پلی پروپیلن:اینفیلتر دستگاه تصفیه آبقابلیت به حذف ذرات درشت و معلق در آب که دارای قطری بالای 5 میکرون هستند را دارد. این فیلتر در حالت معمول به رنگ سفید بوده و زمانی که آلودگیها را حذف میکند پس از گذشت مدت زمانی به رنگ زرد تبدیل میشود که در این صورت باید تعویض گردد.
  • فیلتر کربن فعال:اینفیلتر دستگاه تصفیه آبقادر به حذف آلاینده های شیمیایی است که در آب وجود دارد و میتواند شفافیت، بو و مزه بد آب را از بین ببرد. این فیلتر در حالت معمول باید هر 3 الی 4 ماه تعویض شود.
  • فیلتر کربن بلاک:یکی از مهمترین فیلترهای موجود دردستگاه تصفیه آباست که تقریبا طول عمر بالایی داشته و میتواند کیفیت آب تصفیه شده را بالا ببرد.
  • فیلتر ممبران:اصلیترین فیلتر موجود دردستگاه تصفیه آبفیلتر ممبران است که میتواند تمام ناخالصیهای موجود در آب را از بین برده و از سختی آب بکاهد. از آنجایی که سلامت این فیلتر بسیار مهم است در خصوص اصل بودن آن باید به قسمت بالا و پایین این فیلتر توجه کنید، اگر شیارهایی که در این فیلتر به کار رفته تراکم بالایی داشته و چسبیده به یکدیگر باشد این فیلتر با کیفیت است در غیر این صورت از کیفیت لازم برخوردار نیست.
  • فیلتر پست کربن: این فیلتر دستگاه تصفیه آب مزه و بوی احتمالی موجود در آب را از بین برده و منجر به طعمی ثابت در آن میشود.
  • فیلتر مواد معدنی:اینفیلتر دستگاه تصفیه آبقادر به افزودن مواد معدنی لازم برای بدن همچون روی، کلسیم، آهن و غیره به آب است و میتواند آب تصفیه شده را مناسب با بدن تصفیه کرده و مواد لازم بدن را به آن اضافه کند.
  • فیلتر قلیایی:آخرینفیلتر دستگاه تصفیه آبکه PH موجود در آب را مناسب با بدن فراهم میکند، فیلتر قلیایی نام دارد.

عمر مفید هر یک از فیلترهای نام برده با دیگری متفاوت است. به عنوان مثال فیلتر اول تا سوم در دستگاه تصفیه آب حدود 4 الی 6 ماه عمر مفید دارد. عمر فیلتر ممبران که جزو مهمترین فیلترها است حدود یک سال و نیم تا دو سال بوده و در نهایت عمر فیلتر 5 تا آخر هر یک دارای یک سال عمر مفید است. البته این مدت زمانها براساس سختی آب موجود در یک منطقه میتواند متفاوت باشد. به گونه ای که سختی آب بیشتر منجر به زمان تعویض بیشتر فیلترها میشود.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

تصفیه ,آب ,فیلتر ,دستگاه ,فیلترهای ,موجود ,دستگاه تصفیه ,در این ,این فیلتر ,تصفیه آب ,موجود در ,اینفیلتر دستگاه تصفیه ,فیلتر دستگاه تصفیه ,موجود دردستگاه تصفیه ,دستگاه تصفیه آبقادر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
reportaj75 pikasohonarki amoli ostadd shidor rezateymoori zhaghi lingmodonsmens ventwipyleb