دستگاه تصفیه آبدارای فیلترهای مختلفی است که پس از گذشت مدت زمانی نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد. از آنجایی که تعویض این فیلترها امری مهم است در صورتی که خود آشنایی کافی با این مهارت نداشته باشید ممکن است به قطعات دستگاه تصفیه آب آسیب وارد کنید به همین دلیل بهتر است از کمک یک متخصص بهره مند شوید. در صورتی هم که اقدامی در خصوص تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب انجام نشود به طبع آب آشامیدنی تصفیه شده از کیفیت پایین تری برخوردار بوده و دلیل آن نیز کثیف شدن فیلترها از مواد معدنی و سایر رسوبات است که تاثیر آن علاوه بر آب آشامیدنی بر روی دستگاه نیز اعمال میشود.

فیلتر تصفیه آب

تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب امری بسیار مهم است که باید در مدت زمان مشخص انجام شود. حتی بهتریندستگاه تصفیه آبنیز پس از گذشت مدت زمانی دچار خرابی خواهند شد و این طبیعی است که فیلترهای موجود در آن باید در مدت زمان مناسب تعویض گردد. آب لوله کشی به دلیل رد شدن از مسیرهای طولانی دارای رسوبات بسیار است و آشامیدن آن بدون تصفیه میتواند سلامت انسان را به خطر اندازد.

آشنایی با فیلتر دستگاه تصفیه آب

بیشتر دستگاه های تصفیه آّب دارای 6 الی 7 فیلتر هستند که در هر مرحله فرایندی بر روی آب ایجاد می دهند تا از سختی آب کاسته و املاح، میکروبها، ویروسها و سایر مواد مضر برای بدن را از بین ببرند.

این فیلترها به ترتیب شامل موارد زیر هستند:

  • فیلتر الیافی:اینفیلتر دستگاه تصفیه آبوظیفه حذف رسوبات و املاح درشت همچون شن و ماسه، سنگ، گل و لای و غیره را دارد. زمانی که این فیلتر دیر عوض شود باعث میشود تا آب با وجود تمامی رسوبات گفته شده از شلنگ متصل شده به فیلتر دوم رد شده و در این صورت بیشتر رسوبها بر دیواره های شلنگ چسبیده میشود و منجر به جرم گیری سایر بخشها همچون پمپ و فیلتر ممبران میشود که در این صورت به سایر بخشها آسیب وارد میشود.
  • فیلتر کربن فعال:اینفیلتر دستگاه تصفیه آبمیتواند تمامی آلاینده هایی که از مرحله قبل بر روی آب باقی مانده است را از بین ببرد. به عنوان مثال کلر موجود در آب در این بخش حذف میشود و با این حال میتواند طعم و بوی بد موجود در آب را حذف کند.
  • فیلتر کربن بلاک:اینفیلتر دستگاه تصفیه آبنیز به مانند دو فیلتر قبل عمل میکند و مجددا آلودگی های از بین نرفته را حذف میکند. در این مرحله اگر کلری در آب باقی مانده باشد از بین میرود، زیرا فیلتر بعد که فیلتر ممبران نام دارد به کلر موجود در آب حساس بوده به همین دلیل حتما باید این فیلتر کلر موجود در آب را حذف کند تا آسیبی به فیلتر بعد که جزو مهمترین فیلترها به حساب می آید، وارد نشود.
  • فیلتر ممبران:اینفیلتر دستگاه تصفیه آّبمیتواند تمامی آلایندگی ها را حذف کرده و تمامی آلودگی ها را به اطراف فیلتر خود جذب کند و پس از رد شدن این مرحله آب بدون آلودگی تصفیه میشود.
  • فیلتر پست کربن:اینفیلتر دستگاه تصفیه آبوظیفه طعمدار کردن آب را بر عهده دارد و میتواند از راکد ماندن آب و بو گرفتن آن جلوگیری کند.
  • فیلتر مواد معدنی:اینفیلتر دستگاه تصفیه آبمیتواند مواد معدنی را به آب اضافه کرده تا آب آشامیدنی برای بدن مفید واقع شده و سلامت بدن را تضمین کند.
  • فیلتر قلیایی:فیلتر آخر دردستگاه تصفیه آبکه فیلتر قلیایی نام دارد میتواند PH موجود در آب را متناسب با بدن فراهم کرده و از اسیدی شدن آب جلوگیری کند و در نهایت آب تصفیه را به گونه ای ایجاد کند که هنگام استفاده برای بدن مفید واقع شود.

چرا باید فیلترهای دستگاه تصفیه آب را تعویض کنیم؟

حال که با انواعفیلتر دستگاه تصفیه آبآشنا شدید و اهمیت کارایی و عملکرد آن را متوجه شدید به طور حتم میتوانید حدس بزنید که اگر یکی از فیلترها نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد میتواند منجر به خسارت قطعات دیگر شده و در نهایت آب تصفیه شده از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود. هر یک از فیلترها برحسب فعالیتی که دارند نیاز به تعویض پیدا میکنند، به عنوان مثال برخی از آنها بین 4 تا 6 ماه نیاز به تعویض داشته و برخی دیگر ممکن است 1 الی 2 سال پس از نصب نیاز به تعویض داشته باشند.

در حالت کلی زمانی که سختی آب در منطقه ای بالا باشد به طور حتم زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب در آن منطقه افزایش پیدا میکند. طبیعی است که هر چه املاح، آلایندگی ها و آلودگی های یک آب بیشتر باشد، جهت تصفیه و پاکیزگی آن عملیات بیشتری لازم بوده و به طبع زمان تعویضفیلتر دستگاه تصفیه آبدر این شرایط نیز بیشتر از سایر بخشها خواهد بود.

در صورتی که خود متوجه نقص در فعالیتدستگاه تصفیه آبنشدید میتوانید از طریق نوشیدن آب و عجیب شدن طعم و حس شوری و طعم نامطبوع آب متوجه زمان تعویض فیلترها شوید. در خصوص اینکه کدامفیلتر دستگاه تصفیه آبمشکل پیدا کرده است اگر تجربه و اطلاعاتی ندارید بهتر است با کارشناسان این زمینه تماس گرفته و از یک فرد ماهر در این امر کمک بگیرید زیرا در صورت نا آگاهی ممکن است به قطعات دیگردستگاه تصفیه آبآسیب وارد کنید.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,تصفیه ,فیلتر ,دستگاه ,تعویض ,میشود ,دستگاه تصفیه ,تصفیه آب ,در آب ,اینفیلتر دستگاه ,موجود در ,اینفیلتر دستگاه تصفیه ,فیلترهای دستگاه تصفیه ,تعویض فیلترهای دستگاه ,دستگاه تصفیه آبمیتواند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
itsystem fakhtepr moshaver123 lnehhocosna apexbacklink sarvnoghrei gorsegozon mihanmusic2020 parliction mehrpardazalborz