مهمترین بخش هردستگاه تصفیه آب، قطعات و تجهیزات تشکیل دهنده آن دستگاه است که مشخص میکند هر قطعه با قطعه دیگر چه ارتباطی دارد.دستگاه تصفیه آبدارای انواع و مدلهای مختلفی است که عملکرد آنها تقریبا به یک صورت است. در این مطلب میخواهیم در خصوصتجهیزات دستگاه تصفیه آبتوضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم تا با عملکرد این تجهیزات بیشتر آشنا شوید.

تصفیه آب

به طور کلیتجهیزات دستگاه تصفیه آبشامل موارد زیر است:

 • شیر ورودی آب
 • فیلتر الیافی
 • سوئیچ فشار پایین و فشار بالا
 • شیر برقی برای تصفیه آب
 • فیلتر کربن فعال
 • فیلتر کربن بلاک
 • پمپ
 • فیلتر ممبران
 • مخزن
 • فیلتر مواد معدنی و پست کربن
 • فیلتر قلیایی
 • شیر قابل نصب بر روی سینک

در زمان تهیهدستگاه تصفیه آبباید به فیلترهای موجود بر روی آن توجه کنید زیرا کیفیت آب تولید شده کاملا به تعداد فیلترهای موجود بر رویدستگاه تصفیه آببستگی دارد، البته مهمترین بخش دستگاه تصفیه آب وجود فیلتر ممبران است که نشان از روش اسمز مع آن دستگاه تصفیه آب دارد و همین امر باعث میشود این دستگاه به عنوان بهترین نوعدستگاه تصفیه آبشناخته شود.

شیر ورودی آب

شیر ورودی از طریق تبدیل به انشعاب و آب ورودی به دستگاه متصل میشود. در واقع آب آشامیدنی شهری از این بخش وارد فیلتر اول میشود.

فیلتر الیافی

بعد از متصل شدندستگاه تصفیه آببه انشعاب و شیر ورودی در این بخش آب وارد مرحله اول جهت تصفیه آب میشود و به فیلتر الیافی وارد میشود. این فیلتر میتواند تمامی ذرات درشت، گل و لای و سایر مواد مضر را از آب حذف کند.

سوئیچ قطع فشار پایین و فشار بالا

سوئیچ قطع فشار پایین به عنوان یک محافظ برای پمپ استفاده میشود زیرا زمانی که آب قطع شود این سوئیچ میتواند پمپ را خاموش نگه دارد و از سوختگی و آسیب رسیدن به دستگاه جلوگیری کند.

سوئیچ قطع فشار بالا وقتی که شیر(جهت برداشت آب) بسته باشد یا آبی داخل مخزن وجود نداشته باشد پمپ را خاموش نگه میدارد و از خرابی آن جلوگیری میکند.

شیر برقی برای تصفیه آب

وقتی که پمپ دستگاه تصفیه آب به هر دلیل قطع شود این شیر میتواند ورودی آب به دستگاه را قطع کند. در صورت خراب بودن این شیر میتواند از هدر رفتن آب جلوگیری کند.

فیلتر کربن فعال

پس از عبور آب از فیلتر الیافی، آب تصفیه شده به فیلتر بعد وارد میشود. در این مرحله تمامی آلاینده های شیمیایی همچون کلر از آب حذف میشود و میتواند بو و طعم بد آب را از بین ببرد.

فیلتر کربن بلاک

این بخش دارای عملکردی شبیه به بخش قبل است و میتواند آلاینده هایی که در مرحله دوم به خوبی از بین نرفتند را از بین ببرد. این فیلتر به شکل استوانه ای بوده که دور آن به صورت توری طراحی شده است. در این مرحله کلر از آب حذف میشود زیرا در بخش بعد که آب به فیلتر ممبران وارد میشود نباید آب دارای کلر باشد زیرا این بخش به کلر حساس است و در صورت وجود کلر منجر به آسیب خواهد شد.

پمپ

پمپ یکی از اجزای مهم برای روش اسمز مع است و دردستگاه تصفیه آباز پمپ به جهت تامین فشار آب برای فیلتر ممبران استفاده میشود. برای اینکه آب به فیلتر ممبران وارد شود باید فشار زیادی داشته باشد به همین دلیل از پمپ استفاده میکنند.

فیلتر ممبران

پس از گذر آب از مراحل قبل و وارد شدن به پمپ در این بخش آب وارد فیلتر ممبران میشود که در این قسمت تمامی املاح و مواد مضر در آب میتواند در اطراف این فیلتر باقی بماند که در نهایت آب تصفیه شده به صورت بدون آلاینده و آلودگی تهیه و تولید میشود. فیلتر ممبران همانطور که پیشتر اشاره شد تنها دردستگاه تصفیه آباز نوع اسمز مع قرار دارد. این بخش دو خروجی دارد که یکی از خروجی ها آب کثیف است و شامل آلاینده ها بوده که آنها را به فاضلاب منتقل کرده و خروجی دیگر آب تصفیه شده و بدون آلودگی است که به مخزندستگاه تصفیه آبانتقال پیدا میکند.

مخزن

از آنجایی که آب تصفیه شده باید در یک مکان ذخیره شود و سپس در صورت نیاز از آن استفاده شود باید در محلی همچون مخزن وارد شده و در آن قسمت نگهداری شود که در نهایت با کمک شیر آب مورد استفاده قرار میگیرد. به همین دلیل مخزن موجود برای دستگاه های آب تصفیه به همین منظور تعبیه شده است.

فیلتر مواد معدنی و پست کربن

پس از تصفیه شدن آب در قسمت فیلتر ممبران، آب وارد فیلتر پست کربن میشود که در این مرحله طعم و مزه آب متناسب با ذائقه مصرف کنندگان تغییر پیدا میکند. از آنجایی که زمان قرارگیری آب در یک بخش ممکن است دچار طعم و بوی خاصی شود به همین دلیل زمان مصرف از فیلتر مواد معدنی و پست کربن عبور میکند تا طعم بد آن بهبود پیدا کند.

فیلتر قلیایی

در نهایت مهمترین بخش در دستگاه تصفیه آب خانگی وجود فیلتر قلیایی است که این فیلتر میتواند PH مناسب را برای آب آشامیدنی افزایش داده و از اسیدی شدن و ضرر و زیانهای موجود در آب جلوگیری کند. مصرف این نوع آب برای بدن مفید بوده و خواص بالایی دارد.

شیر قابل نصب بر روی سینک

پس از گذر از تمامی مراحل گفته شده حال با کمک نصب شیر بر روی سینک میتوان به راحتی آب قابل آشامیدن را مورد استفاده قرار داد.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,فیلتر ,تصفیه ,دستگاه ,میشود ,شیر ,فیلتر ممبران ,تصفیه آب ,دستگاه تصفیه ,در این ,این بخش

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
farhangii nilorayanehs acdespayva kleblivonug minurayanet pahneyekavirnt sahhell42 balochiac dabestsnesamam6 getcablegland