در این مطلب قصد داریم تا در خصوص بهترین و موثرتریندستگاه تصفیه آب خانگیبرای شما توضیحاتی را ارائه دهیم تا در هنگام خرید به ویژگیهای مهمدستگاه تصفیه آبمورد نظر توجه ویژه ای داشته باشید و بتوانید با انتخابی دقیق و مناسب،بهترین دستگاه تصفیه آبرا برای منزل خود تهیه کنید.

پیش از هر چیز در خصوص اهمیت این دستگاه و وجود آن در تمامی منازل میتوان این مورد را خدمت شما ارائه داد که همگی ما میدانیم آب مایه حیات است و نه تنها برای بدن بلکه در تمامی صنایع کاربرد حیاتی دارد و نبود آن میتواند خسارات و آسیب بسیاری را برای تمامی مصارف شامل شود.

تصفیه آب

در حالت کلی آب شهری و به اصطلاح لوله کشی دارای املاح، آلایندگی و سایر مواد مضر برای بدن است و مصرف آن به مرور زمان میتواند به سلامت انسان لطمه وارد کند. بنابراین اگر در فکر سلامتی خود هستید باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید که بتواند تمامی آلایندگی و مواد شیمیایی موجود در آب را به راحتی از بین برده و در جهت سلامت بدن شما موثر واقع شود.

در این مطلب به دستگاه تصفیه آب خانگی که دارای دو روش متفاوت بوده اشاره میکنیم و این شما هستید که تصمیم میگیرید کدام یک از این دستگاه ها را برای منزل خود تهیه کنید، پس با ما همراه باشید تا هرچه بیشتر با این دستگاه های تصفیه آب و کارایی آنها آشنا شویم.

دستگاه تصفیه آب به روش فیلتراسیون و اسمز مع

ممکن است در هنگام تهیه دستگاه تصفیه آب خانگی نام این دو روش به گوشتان خورده باشد اما میدانید تفاوت این دو دستگاه در چیست و کدام یک از دیگری برتر است؟ در این بخش میخواهیم در خصوص این دو روش توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم تا بتوانید به راحتی بین این دودستگاه تصفیه آببهترین را انتخاب کنید.

  • دستگاه تصفیه آب به روش فیلتراسیون:در روش فیلتراسیون ذرات درشت همچون سنگریزه، شن، ماسه، گل و لای، لجن، زنگ زدگی لوله ها و غیره از آب جدا میشود اما نمیتواند سختی آب و تمامی آلایندگی های موجود در آب را از بین ببرد و اگر لازم به تصفیه کامل باشد باید پس از این مرحله وارد روش اسمز مع شود تا تمامی آلودگیهای موجود در آب از بین برود.
  • دستگاه تصفیه آب به روش اسمز مع:در این روش برخلاف روش فیلتراسیون علاوه بر ذرات درشت تمامی املاح، مواد معدنی همچون انواع ویروس و باکتریها، نمک و سایر سموم دیگر از آب جدا شده و منجر به پاکیزگی آب از تمامی مواد مضر میشود. در حالت کلی این روش میتواند روزانه 300 لیتر آب در جهت مصارف خانگی تولید کند و به میزان بالایی تمامی آلودگیهای موجود در آب را از بین می برد و آب تولید شده از مزه و طعم خوشی برخوردار خواهد بود.

فکر میکنم با این تفاسیر میتوانید حدس بزنید که کدام یک از روشهای موجود در دستگاه های تصفیه آب از کیفیت بالاتری برخوردار است. در نظر داشته باشید که هنگام تهیه تصفیه آب دستگاهی که دارای فیلترهای بیشتر باشد نشان از تصفیه آب بهتر به وسیله آن نیست بلکه وجود فیلتر ممبران و پمپ است که میتواند در جهت بهترین و موثرترین این نوع دستگاه ها در نظر گرفته شود. بنابراین اگردستگاه تصفیه آبدارای فیلترهای بسیار بود اما فاقد فیلتر ممبران و پمپ بود بدین صورت میتوان متوجه شد که دستگاه مورد نظر از نوع اسمز مع نیست. بنابراین در هنگام خرید به این امر توجه ویژه ای داشته باشید.

بهترین دستگاه تصفیه آب به روش اسمز مع

دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز مع که به آن روش RO نیز گفته میشود میتواند تمامی املاح مضر موجود در آب که شامل مواردی همچون نیترات، کلر، آلودگیهای می، ویروسی و غیره است را به طور کلی از بین ببرد. در واقع میتوان گفت روش اسمز مع میتواند سختی موجود در آب را از بین برده که در این صورت از بیماریهای بسیاری جلوگیری خواهد شد.

نیترات و کلر دو عامل مهم در بسیاری از بیماریها هستند. نیترات منجر به بروز بیماریهایی همچون سرطان، بیماریهای تنفسی و بیماریهای مربوط به غدد لنفاوی میشود. در کنار نیترات، کلر نیز عامل به وجود آمدن بیماریهایی همچون مشکل در سیستم عصبی مرکزی و ایجاد اختلال در کبد و کلیه میشود.

حال با توجه به ویژگی های مهمی که این دستگاه ها در جهت تصفیه آب آشامیدنی دارند میتوان به این نتیجه رسید که تهیه این دستگاه ها میتواند از ایجاد بیماریهای بسیاری که برخی از آنها در بالا اشاره شد جلوگیری کرده و در این امر سلامت آب آشامیدنی و در نهایت سلامت بدن را نیز فراهم آورد.

در ابتدای مطلب هم به این مورد اشاره شد اما لازم دیدم که در پایان این مطلب نیز تاکیدی بر این موضوع داشته باشم. مصرف آب آشامیدنی سالم یک امر ضروری است و تهیه و استفاده از این نوع دستگاه ها که دارای انواع مختلفی هستند و در ابعاد متفاوت و برای مصارف مختلفی تهیه و تولید میشوند امری لازم و ضروری است. بنابراین اگر در منزل خود ازدستگاه تصفیه آباستفاده نمیکنید بهتر است در خصوص این موضوع تفکری داشته باشید.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,تصفیه ,دستگاه ,روش ,تمامی ,تهیه ,تصفیه آب ,دستگاه تصفیه ,موجود در ,اسمز مع ,در آب ,بهترین دستگاه تصفیه ,باشید بهترین دستگاه ,داشته باشید بهترین ,تمامی آلودگیهای موجود

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
azimsarvdalir landed kavirneginr barbari-tehran insuranceguides tarhesevom image-funny floor tabiatghab