دستگاه تصفیه آب خانگیدارای انواع مختلفی هستند که کارایی همگی آنها کاملا مشخص است و هدف از استفاده آنها ldquo;تصفیه آبو تهیه آب شیرین نوشیدنیrdquo; است. حال در این مطلب میخواهیم با انواع این دستگاه ها آشنا شده و در خصوص هر یک توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم تا بتوانید زمان خرید آشنایی کاملی با این دستگاه ها داشته باشید.

به طور کلیدستگاه تصفیه آب خانگیبه انواع زیر تقسیم میشود:

  • دستگاه تصفیه آب قابل حمل
  • دستگاه تصفیه آب به صورت پارچ
  • دستگاه تصفیه آب قابل نصب بر روی سرشیر
  • دستگاه تصفیه آب به صورت رومیزی
  • دستگاه تصفیه آب قابل نصب در زیر سینک

حال به تفصیل در خصوص هر یک از دستگاه های نامبرده شده میپردازیم:

دستگاه تصفیه آب قابل حمل

یکی از ساده ترین و کوچکتریندستگاه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب قابل حمل بوده که قابل استفاده در زمان هایی است که در مسافرت و بیرون از منزل به سر میبرید و امکان دسترسی به آب تصفیه را ندارید و میخواهید از آب موجود در طبیعت بهره ببرید. آب های موجود در طبیعت نیز به مانند آب لوله کشی دارای آلودگی بوده، هرچند نوع آلودگی آنها متفاوت است اما در هر صورت استفاده از آب موجود در طبیعت نیز دارای آلودگی بوده و استفاده از آن میتواند برای سلامتی مضر باشد.

دستگاه تصفیه آبقابل حمل دارای وزنی سبک بوده و به دلیل جایگیری کمی که دارند میتوان در مسافرت ها از آن بهره مند شد. این دستگاه میتواند به سادگی میکروب ها و مواد مضر موجود در آب را از بین برده و آن را تبدیل به آبی سالم و به دور از مشکل سازد.

دستگاه تصفیه آب به صورت پارچ

این دستگاه تصفیه آب که نام دیگر آن پارچ تصفیه آب است یکی از دستگاه های ارزان قیمت در حوزه دستگاه تصفیه آب به حساب می آید که دارای ابعاد مختلفی همچون 3، 5 و 9 لیتر بوده و تقریبا پس از گذشت 4 ماه و یا تصفیه 350 لیتر آب باید مجددا فیلتر آن را تعویض کرد.

این دستگاه تصفیه آب را فقط میتوان برای تصفیه آب لوله کشی استفاده کرد به همین دلیل یادتان باشد آب های زیر زمینی، آب چاه و رودخانه را با کمک این دستگاه تصفیه نکنید

دستگاه تصفیه آب قابل نصب بر روی سرشیر

همانطور که از نام این دستگاه تصفیه آب مشخص است قابل نصب بر روی سر شیر در آشپزخانه بوده و دستگاهی کوچک و ساده است که عمل تصفیه آب را انجام میدهد. ایندستگاه تصفیه آببه راحتی قابل نصب بوده و امکان جا به جایی آن نیز به راحتی انجام میشود.

این دستگاه تصفیه آب دارای مدلهای مختلف بوده که برخی از آنها بر روی شیر آب نصب میشوند و پس از عبور آب از این فیلتر آب تصفیه میشود، نوع دیگر آن توسط یک تبدیل و شلنگ آب به داخل فیلتر دستگاه تصفیه منتقل شده و دارای یک شیر مجزا از شیر آب است که در کنار سینک ظرفشویی قرار میگیرد و میتوان چند فیلتر هم به آن اضافه کرد که این نوع بیشتر شبیه به دستگاه تصفیه آب قابل نصب در زیر سینک است با این تفاوت که خروجی این نوع به شیر آب وصل میشود.

این دستگاه های تصفیه آب حدودا 4 تا 6 ماه کار میکنند و در برخی موارد میتوان فیلترهای آن را تعویض کرده و در برخی مواقع نیز به دلیل فیلتر یک بار مصرف این کار امکان پذیر نیست.

دستگاه تصفیه آب به صورت رومیزی

یکی از انواعی که دارای تنوع بسیار بوده نوع رومیزی آن است. مطمئن ترین روش برای تصفیه آب را روش اسمز مع می نامند که در مدل رومیزی نیز برخی از این روشها یا به صورت اسمز مع است و یا به روش فیلتراسیون انجام میشود که روش اسمز مع برتر از روش فیلتراسیون است.

در دستگاه هایی که از روش فیلتراسیون استفاده میکنند، پمپ و فیلتر ممبران وجود ندارد اما در روشی که از اسمز مع یا RO استفاده میشود یک مدل 6 مرحله ای است که دارای سیکل جامع برای تصفیه آب است.

دستگاه تصفیه آب قابل نصب زیر سینک

در نهایت متداولترین نوع دستگاه تصفیه آب نوع زیر سینکی آن است که در حال حاضر در بیشتر خانه ها از آن استفاده میشود. ایندستگاه تصفیه آبدر زیر سینک نصب شده و شامل مدلهای مختلف در جهتتصفیه آباست. در حقیقت این دستگاه ها نیز به مانند مدل قبل به دو روش فیلتراسیون و اسمز مع کار میکنند.

در نوع فیلتراسیون، دستگاه تصفیه آب نمیتواند تمامی آلایندگی های آب را از بین ببرد و تنها میتواند گل و لای، شن و ماسه، زنگ زدگی لوله ها، کلر و غیره را از بین ببرد. به طور کلی اگر دستگاه تصفیه آب دارای فیلتر باشد اما فیلتر ممبران و پمپ نداشته باشد آن دستگاه به صورت فیلتراسیون است.

ازدستگاه تصفیه آببه روش فیلتراسیون بیشتر برای ذراتی که قطری بزرگ دارند استفاده میشود که این ذرات از فیلتر حذف شده و آب خروجی که تصفیه میشود مجددا به دستگاه تصفیه آب اسمز مع منتقل میشود. بنابراین شش فیلتری بودن دستگاه تصفیه آب نشان از اسمز مع تصفیه کامل آب و مناسب بودن ایندستگاه تصفیه آبنیست. در یک جمله میتوان گفت وجود پمپ و فیلتر ممبران برای روش اسمز مع لازم و ضروری است.

از آنجایی که روش اسمز مع میتواند آلاینده های موجود در آب را به طور کامل حذف کند به همین دلیل بهتر از سایر روش های دیگر همچون فیلتراسیون است.

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

آب ,تصفیه ,دستگاه ,روش ,قابل ,فیلتر ,تصفیه آب ,دستگاه تصفیه ,این دستگاه ,اسمز مع ,آب قابل

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
lordegandarbast shaghayeghkoohzadi bucketmouldtop laomxil1sal leccentdensheart tanha1352 behdasht-banovan corit02 iqtest12 rahgozar76