عوارض ناشی از مصرف آب آلوده بسیار خطرناک می باشد . زیرا آب نقش حیاتی در سلامتی انسان ها ایفا می کند . و ماده ی بسیار مفیدی می باشد . آب برای عملکرد همه ی ارگان ها ی بدن ضروری می باشد و استفاده از آب آشامیدنی سالم ، باعث سلامت بدن انسان ها می شود . در واقع 60 در صد از وزن بدن هر انسانی را آب تشکیل می دهد . استفاده ی به اندازه از آب باعث از بین بردن سموم و آلودگی ها از بدن می شود . کمبود آب برای بدن باعث آسیب رساندن به تمام ارگان های بدن می شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه یدستگاه تصفیه آبمی توانید روی لینک سبز رنگ کلیک کنید .

عوارض ناشی از مصرف آب آلوده

عوارض ناشی از مصرف آب آلوده برای بدن بسیار وحشتناک است . زیرا آب دومین نیاز اساسی انسان ها برای ادامه ی حیات و ادامه ی زندگانی محسوب می شود . از قدیم ، افراد جهت مصرف آب از آب رودخانه ها استفاده می کردند . همچنین از آب شیرین جهت ، جهت آشامیدن استفاده می کردند . استفاده نکردن از آب ، باعث آسیب های بسیاری به بدن می شود . ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی عوارض ناشی از مصرف آب آلوده بپردازیم .

عوارض ناشی از مصرف آب آلوده

چه عواملی باعث آلوده شدن آب می شوند ؟

1) مواد شیمیایی تولید شده ز کارخانجات
2) استفاده ی بیش از حد از مواد آلی مصنوعی
3) نفوذ آب فاضلاب و مواد شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی و دام داری به آب های زیر زمینی
4) وارد شدن لکه های نفتی به آب
5) استفاده از روش های قدیمی و استفاده از سیستم های فرسوده برای تصفیه آب ، که این عامل باعث می شود تا مقادیر زیادی رسوب ، میکروب ، و انواع آلودگی ها در آب باقی بماند .
6) وارد شدن فاضلاب شهری به آب رودخانه ها و آب های زیر زمینی ، بدون این که تصفیه شود .
7) بارش باران های اسیدی
8) وارد شدن آلاینده های ناشی از سوخت های فسیلی به آب

روش های آلوده شدن آب

ما در بالا در رابطه با راه هایی که باعث می شوند تا آب آلوده شوند ، صحبت کردیم . همه ی این موارد باعث می شوند تا آب به شدت آلوده شود و در نهایت باعث آسیب رساندن به انسان ها شود . مواردی که باعث آلوده شدن آب می شوند ، مواد معدنی و مواد آلی و میکروارگانیسم های بیماری زا زیادی را وارد منابع آب می کنند . و همین امر تاثیر مستقیمی روی سلامتی انسان ها می گذارد . به همین دلیل تصفیه ی آب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

عوارض ناشی از مصرف آب آلوده

تاثیرات منفی آب آلوده برای انسان ها

هر موادی که وارد بدن انسان ها می شود ، تاثیر مستقیمی روی عملکرد بدن آن ها می گذارد و تاثیر مستقیم روی عملکرد بافت های بدن دارد . نوشیدن آب آلوده ، باعث بروز واکنش های ایمنی بر بدن می شوند و این واکنش های ایمنی بر عملکرد درست سیستم های بدن به طور مستقیم تاثیر می گذارد . به عنوان مثال استفاده از اب آلوده ، روی سیستم گوارشی ، روی پوست و مو و . تاثیر می گذارد . همه ی این عوامل باعث بروز بیماری در انسان ها می شوند . بیماری های مربوط به آب آلوده ، سالانه باعث مرگ بیش از 2 میلیون انسان در دنیا می شود . بیشتر این افراد نیز ، کودکان هستند . به همین خاطر آب سالم هم برای سلامتی افراد و هم برای شستشوی دست ها ، بدن ، ظروف و حتی شنا کردن بسیار لازم و ضروری می باشد .

انواع بیماری های مربوط به آب آلوده در انسان ها :

آب آلوده باعث ایجاد انواع بیماری ها در انسان های می شود ، بیماری هایی از قبیل : زردی ، مشکلات گوارشی ، بیماری های پوستی ، بیماری تب حصبه ، بیماری های تنفسی ، بیماری های کلیوی ، بیماری های قلبی ، بیماری های چشمی و می شود . که ما در ادامه بیشتر در رابطه با انواع این بیماری ها صحبت می کنیم .

عوارض ناشی از مصرف آب آلوده
زردی

در صورت استفاده از آب آلوده ، یکی از مشکلاتی که برای شما پیش می آید ، زردی می باشد . زردی یکی از بیماری های عفونی می باشد . علائم این بیماری نیز ، زرد شدن رنگ پوست ، زرد شدن چشم ها و ناخن ها می باشد . بنابراین خوردن آب آلوده باعث ایجاد زردی در افراد می شود . علاوه بر این استحمام با آب آلوده نیز باعث بروز بیماری های پوستی ، وبا و زردی ، خارش و اگزما نیز می شود . همچنین این بیماری باعث کاهش اشتها ، ضعف شدید بدن و سر درد می شود .

مشکلات گوارشی

از شایع ترین مشکلات گوارشی ، می توان به اسهال و استفراغ اشاره کرد . در صورتی که افراد دچار اسهال شوند ، آب بدنشان به سرعت از بدن آن ها خارج می شود ، و افراد دچار دل درد شدی می شوند ، همچنین ممکن است دستگاه گوارش آن ها دچار خون ریزی شود و اسعال آن ها نیز خونی شود و این مورد بسیار خطرناک می باشد . در صورتی که آب وارد سیستم گردش خون افراد شود ، می تواند به قلب ، مغز ، کلیه و کبد نیز آسیب برساند .

عوارض ناشی از مصرف آب آلودهبیماری های پوستی

در صورتی که صورت و بدن خود را با آب آلوده شستشو دهید و یا لباس های خود را در آب آلوده بشویید ، ممکن است دچار مشکلات پوستی شدید ، مثل خارش پوست ، پسوریازیس ، اگزما و سایر مشکلات پوستی شوید . بنابراین اگر نمی خواهید که به این بیماری ها دچار شوید ، بهتر است تا از آب تصفیه شده استفاده کنید .

بیماری تب حصبه

بیماری حصبه یکی از بیماری های عفونی و بسیار خطرناک می باشد . این بیماری از طریق دهان منتقل می شود . همچنین این بیماری از طریق میکروارگانیسمی به نام سالمونلا به وجود می آید . بنابراین نباید به هیچ عنوان از آب آلوده جهت آشامیدن استفاده کنید .

عوارض ناشی از مصرف آب آلودهبیماری نفسی

ریه دارای بافت بسیار نازک و حساسی می باشد ، تبادل اکسیژن وبین خون و هوای دمی در این مکان تجمع می کند . در صورتی که از آب آلوده استفاده کنید ، تمام الودگی ها توسط دستگاه گوارش شما جذب خون می شود و در رگ ها رسوب می کند . افرادی که دچار بیماری تنفسی مثل آسم هستند ، با استفاده از آب آلوده دچار تنگی نفس می شوند .

بیماری های کلیوی

کلیه ها خون را تصفیه می کنند و باعث می شوند که مواد از خون حذف شود و وارد ادرار شود . استفاده از آب آلوده باعث می شود تا مواد معدنی در کلیه ها رسوب کنند . و در نهایت افراد دچار سنگ کلیه شوند . علاوه بر مشکلات سنگ کلیه ، استفاده از آب آلوده باعث می شود تا سموم از بدن دفع نشود و مواد اضافی در بدن انسان ها جمع شود و باعث بروز مشکل شود .

عوارض ناشی از مصرف آب آلوده
بیماری های قلبی

یکی از مهم ترین مواردی که در صورت استفاده از آب آلوده برای افراد به وجود می آید ، ایجاد مشکلات قلبی ، فشار خون و آنژین می شود . در صورتی که از اب آلوده برای مدت زمان طولانی استفاده شود ، خون رسانی به بافت قلب دچار مشکل می شود . علاوه بر این وجود املاح در آب آلوده ، باعث می شود تا افراد به بیماری فشار خون نیز مبتلا شوند .

بیماری چشمی

نوشیدن آب آلوده ، یا شستشوی صورت با آلوده ، می تواند باعث ایجاد بیماری های چشمی شود ، چشم ها ممکن است قرمز شوند یا ورم کنند و یا ملتهب شوند . این مشکل در افراد سن بالا بیشتر دیده می شود . بنابراین اگر به سلامتی خودتان اهمیت می دهید ، بهتر است تا از اب تصفیه شده استفاده کنید .

عوارض ناشی از مصرف آب آلوده
بیماری فلج اطفال

یکی دیگر از بیماری هایی که از طریق آب آلوده در انسان ایجاد می شود ، بیماری فلج اطفال می باشد . ویروس پولیو از طریق دهان در گلو تکثیر می شود و از طریق گردش خون به نخاع می رسد . این بیماری یک بیماری عفونی می باشد که در آل آلوده و مدفوع انسان ها وجود دارد . فلج اطفال دارای علائمی مثل خستگی ، درد ، گرفتگی ، تب ، گلو درد و . می باشد . فلج اطفال در تمام رده های سنی از انسان به انسان منتقل می شود . در صورتی که میوه جات و سبزی ها باآبآلوده آبیاری شوند ، ممکن است افراد دچار فلج اطفال شوند .

راه های انتقال بیماری های مربوط به آب آلوده به انسان از چه روش هایی می باشد ؟

1) به صورت مستقیم از طریق استعمال آب آلوده
2) هنگام شستشو مثلا از طریق حمام کردن ، استخر یا شستشو و .
3) از طریق آبیاری و شستشوی میوه و سبزیجات

چه باکتری هایی توسط آب آلوده انتشار می یابد ؟

1) باکتری های مولد زردی
2) باکتری های مولد اسهال
3) باکتری های مولد وبا
4) باکتری های مولد عفونت داخلی
5) باکتری های عفونت روده ای

قیمت دستگاه تصفیه آب

مضرات آب تصفیه نشده

فواید آب تصفیه شده

، ,آب ,های ,بیماری ,آلوده ,ها ,آب آلوده ,می شود ,می باشد ,بیماری های ,از آب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
shingenvisamatin ways immigratio-info qommycity googleplay01 amirali12 fanoosvectore panjarehtnasim miremadi goongormaz